кафедра бухгалтерського обліку і аудиту

ЗБІРНИК МАТЕРІАЛІВ IV Міжнародної науково-практичної конференції БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВОМ: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ

Тези доповідей ХLVІ Міжнародної наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2022 рік

ЗБІРНИК МАТЕРІАЛІВ Всеукраїнської молодіжної науково-практичної інтернет-конференції НАУКА І МОЛОДЬ У ХХІ СТОРІЧЧІ

ЗБІРНИК НАУКОВИХ СТАТЕЙ МАГІСТРІВ 2022 року ч1.

Тези доповідей 2022 року ч1.

ЗБІРНИК НАУКОВИХ СТАТЕЙ МАГІСТРІВ 2021 року ч1.

Тези доповідей 2021 року ч1.

ЗБІРНИК НАУКОВИХ СТАТЕЙ МАГІСТРІВ 2020 року

Монографія "Перспективи розвитку бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту в умовах інноваційних інформаційних технологій", червень 2021 р.

Збірник матеріалів конференції від 22 листопада 2018 року

Збірник матеріалів конференції від 21-22 травня 2018 року

ЗБІРНИК НАУКОВИХ СТАТЕЙ МАГІСТРІВ 2018 року

ЗБІРНИК НАУКОВИХ СТАТЕЙ МАГІСТРІВ 2017 року

Студентська конференція 2018 р.

Студентська конференція 2019 р.

 

ІСТОРІЇ УСПІХУ НАШИХ ВИПУСКНИКІВ

            

Тітенко Людмила Валеріївна
кандидат економічних наук
рік випуску 2005 (магістр)

Після навчання у Кіровоградському кооперативному технікумі імені М. П. Сая та Львівському торгово-економічному інституті розпочався професійний шлях Тітенко Л.В. у галузі освіти на посаді викладача обліково-економічних дисциплін Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права імені М. П. Сая. Навчаючи студентів фаховим дисциплінам та відкриваючи для них шлях у професію, Людмила Тітенко усвідомила потребу систематичного особистісного та професійного зростання.

З 2004 по 2005 роки Людмила Тітенко навчалася та отримала повну вищу освіту в Полтавському університеті споживчої кооперації України (Полтавський університет економіки і торгівлі) за спеціальністю «Облік і аудит» та здобула кваліфікацію магістра з обліку і аудиту.

Одночасно з викладацькою практикою Людмила Валеріївна дбала про підвищення теоретичного рівня навчальної роботи, системно займаючись самоосвітою та самовдосконаленням. Це і надалі пов’язало її професійний шлях з Вищим навчальним закладом Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» - спочатку аспірантура (2009-2013 роки), а потім захист дисертації та присудження наукового ступеня кандидата економічних наук зі спеціальності «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)».

Всі подальші роки, продовжувала працювати викладачем та головою циклової комісії обліково-фінансових дисциплін Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права імені М. П. Сая.

 Є автором та співавтором багатьох науково-методичних та фахових розробок, серед яких – Стандарт фахової перед вищої освіти України: фаховий молодший бакалавр спеціальності 071 Облік і оподаткування та Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування, освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр спеціальність 071 Облік і оподаткування.

Щиросердно дякую викладачам кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Полтавського університету економіки і торгівлі за багаторічну сумлінну працю, досвід і професіоналізм, творчий та інтелектуальний потенціал у справі підготовки фахівців, що працюють над успішним реформування економіки України на благо нашого суспільства та держави.

Табачун Анастасія Русланівна
рік випуску 2018 освітня програма «Облік і аудит»(бакалавр),
рік випуску 2020 освітня програма «Облік і аудит» (магістр)

З 2014 по 2018 роки навчалася у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» і здобула ступінь бакалавра, освітня программа «Облік і аудит».

В 2020 році закінчила Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» і здобула ступінь магістра, освітня программа «Облік і аудит» (диплом з відзнакою).

Свій професійний шлях розпочала в Київській аутсорсинговій фірмі «Paper Cloud»  на посаді помічника бухгалтера, в подальшому була переведена на посаду бухгалтера в «Paper Cloud» (на посаді по тепершній час).

Дорогі викладачі нашого університету, я щиро вдячна Вам за знання і вміння, які здобула в університеті з вашою неоціненною допомогою. Дякую Вам за ваше розуміння, підтримку і терпіння. Завдяки Вам я маю роботу своєї мрії. Натхнення Вам та міцного здоров'я!

Лозова Оксана Василівна
кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри менеджменту Полтавський університет економіки і торгівлі

Магістр за освітньою програмою «Облік і аудит»
Спеціаліст за спеціальністю «Менеджмент організацій»

  • Члекиня ГО «Освіта дорослих Полтавщини»
  • Тренер у проекті «Центр освіти дорослих – середовище особистісного та професійного розвитку»
  • Тренер проекту «Допомога в реабілітації засобів до існування та розподіл продовольчих нефінансових фінансів для ВВП в Україні». Тренінги «Емоційний інтелект». Рецепієнт - Японія.
  • викладач-модератор в Університеті третього віку Полтавський університет економіки і торгівлі
  • доцент кафедри менеджменту Полтавський університет економіки і торгівлі
  • старший викладач кафедри менеджменту  Полтавський університет економіки і торгівлі
  • аспірант Полтавський університет економіки і торгівлі
  • асистент кафедри економічної теорії  Полтавський університет економіки і торгівлі
  • викладач-стажист кафедри «обліку та фінансів» Державна академія статистики, обліку та аудиту Полтавська філія

Мій девіз – ТИ МОЖЕШ ВСЕ, ЧОГО ДІЙСНО БАЖАЄШ. Щиро вдячна своїм дорогим викладачам за навчання, час, любов і турботу. Здобутті вміння та навички дозволили мені втілювати в життя найсміливіші задуми та реалізовувати найамбітніші мрії. Моя рідна кафедра – здоров’я й наснаги кожному викладачу та студенту!!!

Віта Рекотова (Клименко)
кандидатка економічних наук, доцентка
рік випуску 2008 (спеціаліст)

У період з 2004 по 2008 рік навчалась у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», та здобула кваліфікацію спеціаліст з бухгалтерського обліку та аудиту.

У 2011 р. здобула кваліфікацію спеціаліст  з міжнародної економіки у Міжгалузевому інституті підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів, Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», м. Полтава, Україна

У 2021 р. у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» здобула кваліфікацію магістр  з Публічного управління та адміністрування, диплом з відзнакою.

Розпочала свою трудову діяльність з посади старшого викладача кафедри міжнародної економіки Полтавського університету економіки і торгівлі, де працює і нині на посаді доцентки за сумісництвом.

Віта Рекотова (Клименко) успішно поєднує науково-педагогічну практику зі сферою місцевого економічного та регіонального розвитку Полтавської області, а саме:

З 2019-2020 рр. працювала на посаді директорки Департаменту економіки і інвестицій Полтавської міської ради;

З 2021 по теперішній час працює директоркою Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції».

Віта Рекотова (Клименко) бере участь у підготовці та реалізації грантових проєктів, які націлені на підтримку ветеранського бізнесу, агробізнесу, малого та середнього бізнесу та інтеграції внутрішьо-переміщених осіб у приймаючі громади Полтавської області, які підтримуються міжнародними інституціями. Проводить тренінги представникам бізнесу щодо підготовки грантових з розвитку бізнесу; сприяє розвитку молодіжної політики шляхом проведення тренінгів для молоді вищих навчальних закладів м. Полтава.

Віта Рекотова (Клименко) є тренеркою та ментором Всеукраїнського проєкту «Фонд гуманітарного фінансування» (Humanitarian Funding Pool») Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» в рамках реалізації проєкту, який націлений на допомозі сім’ям, постраждалих від конфлікту на Сході України (2023 р.) та грантового проєкту «Консорціум територіальних громад як запорука сталого розвитку малого та середнього підприємництва» в рамках Програми EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП (GIZ) (2023 р).

З 2023 р. є експерткою у робочій групі з актуалізації Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки.

У 2021 р. була учасником проєкту ПРООН «Promoting Strategic Planning and Financing for Sustainable Development on National and Regional Level in Ukraine» / «Сприяння процесам стратегічного планування та фінансування сталого розвитку на національному та регіональному рівнях в Україні»;

У 2021 р. виступила співорганізаторкою навчальної програми «Участь у процесі розробки та прийняття рішень на місцевому рівні» за співпраці Ради Європи та Полтавської обласної ради
У 2020 р. брала участь у розробці Національної економічної стратегії 2030: регіональний розвиток.

Віта Рекотова (Клименко) є членом комісії конкурсу «StartUP Poltava Region», «Мій бізнес»,  конкурсу для відбору наукових та інноваційних проєктів за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, стратегічними напрямами інноваційної діяльності при Полтавській обласній державній адміністрації.

Має почесні грамоти, зокрема, Полтавської міської ради (2020 р.) та Полтавської обласної державної адміністрації (2023 р.).

Дякую  викладачам рідної кафедри за можливість отримати фахові знання, які допомагають у реалізації поставлених цілей.

Волошина Аліна Леонідівна
Рік випуску 2006 освітня програма "Облік і аудит" (бакалавр)
Рік випуску 2007 освітня програма "Облік і аудит" (магістр)

Волошина Аліна Леонідівна розпочала свій шлях в кооперації з Полтавського кооперативного технікуму за спеціальністю "Бухгалтерський облік"  та здобула кваліфікацію бухгалтера.

З 2003 по 2006 навчалась в Полтавському університеті споживчої кооперації  України і здобула кваліфікацію бакалавра з обліку і  аудиту за напрямком підготовки "Економіка і підприємництво".

В 2007 році закінчила  Полтавський університет споживчої кооперації України і отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Облік і аудит" та здобула кваліфікацію магістра з обліку і аудиту.

З 2007 року прийнята на роботу в Центральну спілку споживчих товариств України Укоопспілку на посаду головного економіста управління статистичної звітності, аналізу та прогнозування.

В подальшому була переведена на посаду провідного економіста управління фінансово-економічного аналізу і прогнозування Фінансового департаменту Укоопспілки.

Шановні викладачі нашого університету! Від щирого серця хочу подякувати за отримані знання,  Вашу старанність і розуміння, роботу та доброту, підтримку і чуйність, за увагу, терпіння.  Залишайтесь у відмінній формі та з міцним здоров’ям.

Спасибі, дорогі, Вам за все! Мирного неба!

Літовка Ірина Володимирівна
головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Новоселівської сільської ради

рік випуску 2007 освітня програма «Облік і аудит» (магістр)
рік випуску 2022 освітня програма «Публічні закупівлі» (магістр)

З 01.09.2001 по 01.07.2004 року навчалася в Полтавському кооперативному технікуму Полтавської облспживспілки за спеціальністю Бухгалтерський облік.

У 2007 році закінчила Полтавський університет споживчої кооперації України за спеціальністю «Облік і аудит».

Свої навики та вміння почала удосконалювати з 02.07.2009  року на посаді контролера-ревізора та була прийнята присяга державного службовця в контрольно-ревізійному  управлінні в Полтавській області.

З 03.05.2014 році  переведена на посаду головного державного  фінансового інспектора відділу інспектування у сфері освіти і науки Державної фінансової інспекції у Полтавській області

З 01.05.2016 року проходила державну службу на посаді головного державного аудитора відділу відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Північно-східного офісу держаудитслужби в Полтавській області.

З 02.10.2018 року працювала на посаді бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності Комунальної організації (установа, заклад) «Методично-сервісний центр з обслуговування закладів освіти Полтавського району».

З 16.10.2020 року призначена на посаду головного бухгалтера відділу освіти виконавчого комітету Новоселівської сільської ради

З метою удосконалення своїх вмінь і навичок у 2022 році  отримала диплом з відзнакою  за освітньою програмою «Публічні закупівлі».

Сьогодні я працюю на посаді головного бухгалтера і хочу ще раз подякувати колективу кафедри за отриманні знання, адже без Вашого вкладу у мій розвиток і навчання досягти цього було б складно.

Литовченко Віта Василівна
головний бухгалтер Комунального закладу « Полтавська
спеціальна загальноосвітня школа №39 Полтавської міської ради»
рік випуску 2008 (магістр)

В 2008 році закінчила Полтавський університет споживчої кооперації України та здобула
кваліфікацію магістра з обліку і аудиту.

Трудову діяльність розпочала з 1996 році на посаді економіста в КСП ім. Фрунзе Диканського району.

З травня 1999 року заступник головного бухгалтера ТОВ « Зоря» Диканського району.

З липня 2003 року до березня 2017 року бухгалтер в Полтавському обласному шкірвендиспансері.

З березня 2017 року до травня 2020 року Полтавський психоневрологічний диспансер – провідний бухгалтер.

2020 рік - провідний бухгалтер КП « Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД».

З 01.04.2021 року - головний бухгалтер КЗ « Полтавська спеціальна загальноосвітня школа № 39 Полтавської міської ради».

Висловлюю щиру вдячність науково-педагогічним працівникам кафедри за професійність і відданість справі, за створення унікальної атмосфери взаємодії, довіри між студентами і викладачами!

Барибіна Яніна Олександрівна
кандидатка економічних наук, доцентка

рік випуску 2005 (магістр)

У період з 2000 по 2005 рік навчалась у Полтавському університеті споживчої кооперації України та здобула  кваліфікацію магістр з бухгалтерського обліку та аудиту, диплом з відзнакою.

У 2007 році здобула кваліфікацію менеджера-економіст  (факультет перепідготовки кадрів МІПК Полтавського університету споживчої кооперації України за спеціальністю «Менеджмент організацій»).

Здобула кваліфікацію «екскурсовод» (Федерація профспілок України, інституту Туризму (2007);

Розпочала свою трудову діяльність з посади викладача-стажиста кафедри менеджменту Полтавського університету споживчої кооперації України, де працює і нині на посаді доцента. Є гарантом освітньої програми «Бізнес адміністрування»

Яніна Барибіна успішно поєднує науково-педагогічну практику зі сферою консалтингу, а саме працює як експертка з розвитку туристичних дестинацій та консультантка у сфері туризму малого і середнього бізнесу та територіальних громад. Регіональна координаторка з розвитку мережі «Greenways Ukraine»; співзасновниця Громадської організації «Синергія активних громадян» та Міжнародного фестивалю «Полтавська галушка».

У листопаді 2020 року обрана  депутаткою Полтавської обласної ради. Член постійної депутатської комісії з Молодіжної політики. Спорту та туризму.

Має почесні нагодороди, зокрема, Полтавської міської ради та Посольства Грузії в Украіні.

Дякую  викладачам рідної кафедри що окрім фахових знань давали нам можливості для розвитку талантів та підкреслювали як важливо знайти себе у житті. Тож, я часто  згадую, що класик української літератури, письменник-реаліст Панас Мирний був бухгалтером у казначействі.

ДОВГАНЮК АНДРІЙ ПЕТРОВИЧ
Директор комерційного департаменту –
СП Полтавська газонафтова компанія (СП ПГНК) https://www.ppc.net.ua

рік випуску 1999

Закінчив Полтавський кооперативний інститут за спеціальністю “Облік та аудит”, 1994-1999 р. (спеціаліст) – диплом з відзнакою.

Працює в Спільному підприємстві «Полтавська газонафтова компанія» з 1999 року.
З 2004 року – керівник групи реалізації газу, з 2017 року очолює комерційний департамент СП ПГНК.

Має 23 роки досвіду роботи у реалізації вуглеводневої сировини, виробництво та реалізація скрапленого газу, імпорті/експорті природного газу, газового конденсату, нафти сирої, переробці ШФЛВ/КГЛВ.

ДАНИЛЕНКО СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
Заступник директора Департаменту –
начальник управління планування регіонального розвитку
Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації

рік випуску 1999 (спеціаліст)
рік випуску 2000 (магістр)

Магістр з економіки, за спеціальністю облік і аудит, Полтавський кооперативний інститут 1994-1999 р. (спеціаліст), 1999-2000р. (магістр) – диплом з відзнакою.

Магістр: спеціальність – комп’ютерні науки та інформаційні технології, освітня програма – управління проектами, професійна кваліфікація – керівник проектів і програм, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, 2016-2017р.

Розпочинав трудову діяльність в Державній казначейській службі, займався викладацькою діяльністю, працював в банківській системі, наразі перебуває на державній службі.

Займається питаннями регіонального розвитку Черкащини та реформи децентралізації влади. Зокрема розробка стратегічних планувальних документів області, підготовка та реалізація проектів регіонального розвитку та ін. За сумісництвом продовжує викладацьку діяльність.

25 наукових публікації, в т.ч. 13 статей в фахових виданнях, 12 тез (участь в конференціях).

Співавтор навчального посібника: Економіка та організація діяльності об'єднань підприємств – ВД «Професіонал», 2005.

Капітан команди та ініціатор створення ГО Спортивний клуб «Черкаські Богатирі».

Має понад 70 нагород на всеукраїнських змаганнях з пауерліфтингу, неодноразовий Чемпіон та володар Кубку України федерації UPC серед ветеранів. Майстер спорту з двоборства (Push Pull), Майстер спорту з станової тяги, Кандидат в майстри спорту з жиму лежачи, Кандидат в майстри спорту з пауерліфтингу.

Рекорд України та Світу в двоборстві (Push Pull), вага (сума) 405 кг / вагова категорія 110 кг / вікова категорія М40-49 / з допінг-контролем.

Сергій активно підтримує зв'язок з університетом та рідною кафедрою. Постійно бере участь в заходах університету, а також виступає перед студентами ПУЕТ з цікавими інформативними та мотивуючими лекціями.

ПОДДУБНА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
кандидат економічних наук, сертифікований бухгалтер-практик за міжнародною програмою сертифікації бухгалтерів АССА DipIFR,
бухгалтер-аудитор ТОВ «Емерджекс Аутсорсінг»
рік випуску 2013

Честь і славу навчальному закладу приносять його вихованці. Це вони, розлетівшись по всьому світу, представляють університет в різних сферах сучасного ринку праці. Де б не жили випускники кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» і які б посади не обіймали, їх об’єднує одне - свою трудову стежину вони починали в стінах рідного університету, яке дало їм гарний старт в майбутнє.

Дуже приємно, що окремі з них продовжують нелегкий шлях науковця. У Поддубної Наталії любов до науки сформувалася зі студентських років, оскільки на кафедрі бухгалтерського обліку і аудиту студентів з першого курсу заохочують до наукової роботи, без якої неможливим є вдосконалення облікової практики. Після отримання диплому магістра Наталія вступила в аспірантуру Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, де успішно захистила дисертацію і отримала ступінь кандидата економічних наук.

Наталія завжди старанно відвідувала лекції та практичні заняття, виконувала практичні завдання, цікавилася обраним фахом, користувалася можливостями навчальних та виробничих практик. Все це дозволило їй без проблем підтвердити свій рівень знань і отримати сертифікат бухгалтера-практика за міжнародною програмою сертифікації бухгалтерів АССА DipIFR.

На сьогодні Наталія успішно працює бухгалтером-аудитором у відомій консалтинговій компанії ТОВ «Емерджекс Аутсорсінг».

ЗІНЧЕНКО ВЛАДИСЛАВ ОЛЕКСІЙОВИЧ
депутат Міської Думи муніципальної освіти міста Новий Уренгой

председатель ОПО ООО «Газпром подземремонт Уренгой»
рік випуску 1991

У 1991 році з відзнакою закінчив Полтавський кооперативний інститут за спеціальністю «Бухгалтерський облік, контроль і аналіз господарської діяльності».

У 2011 році пройшов професійну підготовку за програмою «Топ-менеджер» у ФГБОУ ВПО РАНХ та ГС при Президенті РФ. З 1993 р. до 2004 р. працював головним інженером філіалу «Пангодигазторг» ТОВ „Запсибгазторг”, потім більше двох років очолював ділянку Медвежинського ГПУ ТОВ ”Надимгазпром” в с.Пангоди.

У 2006 році був обраний депутатом Селищної Ради МО с.Пангоди Надимського району.

С 2007 року по теперішній час працює В ТОВ «Газпром підземремонт Уренгой».

У 2008 року обраний головою профспілкової організації ТОВ «Газпром підземремонт Уренгой».

З травня 2012 року обраний членом Громадської палати ЯНАО.

Викладачі кафедри із задоволенням згадують публічні виступи Владислава Олексійовичаяк на наукових конференціях, так і в команді КВК.

РУДЕНКО-СУДАРЄВА ЛАРИСА ВОЛОДИМИРІВНА
доктор економічних наук, професор, засновник, голова правління, президент Міжнародного Освітнього Фонду «Грааль»
рік випуску 1983

У 1983 році закінчила Полтавський кооперативний інститут за спеціальністю «Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності». Після навчання працювала інженером Полтавського КІВЦ облспоживспілки (з 1983р.), викладачем Полтавського кооперативного технікуму (з 1985р.), старшим викладачем, доцентом, завідувачем кафедри міжнародної економіки Полтавського кооперативного інституту (з 1993р.), проректором Української академії бізнесу та підприємництва (з 2005р.), професором кафедри міжнародних фінансів Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (з 2004р.-до сьогодні). У 1996 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит». У 2004 році захистила докторську дисертацію за спеціальністю «Світове господарство і міжнародні економічні відносини». Є автором і співавтором понад 160 науково-методичних праць, із них 17 підручників, навчальних посібників та монографій. Брала участь у підготовці цілої низки Державних, регіональних і міжнародних програм, зокрема, Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2004 рік, проекту Державної стратегії регіонального розвитку на 2003-2011 рр., цільової Програми зміцнення міжнародного та інвестиційного іміджу Полтавської області, Стратегії розвитку Полтавської області до 2012 року, міжнародного проекту «Україна-Балкани». Є ініціатором і автором законопроекту про інтеграцію науки, освіти та виробництва. Активний громадський діяч – виступала засновником та першим президентом регіонального відділення Всеукраїнської організації «Жінки в науці та освіті», очолює благодійну організацію «Міжнародний освітній фонд «Грааль», активно сприяє освітній підтримці українській Діаспорі в Європі, є автором спільного соціально-патріотичного проекту „Хочу пишатися своєю країною”. Співпрацює з Радою консорціуму ВНЗ Європи, Празьким банківським інститутом, Інститутом проблем національної безпеки України РНБО. Є членом координаційної науково-методичної Ради з обліку і аудиту в ДКЦПФР.

МАРКІНА ІРИНА АНАТОЛІЄВНА
доктор економічних наук, професор, академік Міжнародної академії кооперації та Академії економічних наук України 
рік випуску 1985

У 1985 р. з відзнакою закінчила економічний факультет Полтавського кооперативного інституту за спеціальністю «Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності».
Жива зацікавленість здобутою професією створила підґрунтя для майбутньої наукової діяльності.

Завдяки силі характеру та організаторським здібностям Ірина Анатоліївна успішно поєднує керівну, педагогічну, методичну та наукову діяльність. Вона автор близько 500 наукових та науково-методичних праць. Науковець за роки свого професійного зростання працювала в різноманітних науково-громадських структурах, зокрема, головою спеціалізованої вченої ради ПУЕТ; членом спеціалізованої вченої ради ДонНУЕТ ім. М. Туган-Барановського; членом науково-консультативної ради Укоопспілки; членом координаційної ради з питань підприємництва Полтавської облдержадміністрації; членом редакційної колегії «Наукового вісника» ПУЕТ; експертом Управління ліцензування, акредитації та нострифікації МОН України.

За досягнуті успіхи у професійній праці та громадському житті Ірина Анатоліївна Маркіна нагороджена почесними грамотами МОН України (2007 р.), правління Укоопспілки та ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації (2000 р., 2004 р.), Полтавської обласної ради (2001 р.), пам’ятним годинником від Президента України (2001 р.); почесними знаками «Відмінник освіти України» (2001 р.) та «За наукові досягнення» (2011 р.).

Була обрана Жінкою року на Полтавщині. Красива жінка, яка кожного зустрічає посмішкою, живе згідно кредо: «Усміхайся людям і доля посміхнеться тобі». Цей вислів допомагає Ірині Анатоліївні і в родині, і в колективі створювати доброзичливу атмосферу, яка сприяє розвитку творчості та гармонії.

ПРИМАК ЛЮБОВ СЕМЕНІВНА,
головний економіст Управління фінансами Ялтинської міської ради

Вітаю! Знову нас покликала Полтава.
Чверть віку тому поєднала всіх студентська лава.
Частинка нашої душі назавжди тут
Тож шлемо нашій безтурботній юності салют!

Змінилось все за ці роки.
Ми вже жінки й чоловіки.
Онуки в когось підростають,
Та спогади ще нас єднають.

Ми постаріли? Тілом, не душею.
Сьогодні знов розквітнемо, як на сонці іпомеї.
Іони юності вдихнемо на повні груди
Нам 20. Хай звершиться чудо.

Згадаємо першу перекличку Б-15
Й імен багато чудернацьких:
Ахмед, Вагаб, аж два Султани
І квітна Гульба на із Казахстану.

Всі роззнайомились в Попово,
Згадайте, як було там „кльово”.
Удень ми дружно працювали
При місяці ж пісні співали.

Ми весело жили життям студентським, 
І будували плани велетенські.
А наші хлопці родом з Дагестану 
На пікніках нам смажили барани.

Полтавщина. Це ж земний рай!
Хороші люди, гарний край,
Квітучі береги і чисті ріки
Запам’ятаються навіки!

Надіюсь, не забули буд загін?
Першу зарплату дав нам він.
Ох! Тяжко ми там працювали,
Бетон важкий був. Ми старались,
Хоч дуже вже щурів боялись.

Відпочивали у Яреськах
Спортивний табір там студентський,
Я пам’ятаю тільки шум
У когось там пропав костюм.

І були ще якісь колгоспи,
Й веселощі і вражень доста,
І тихі гоголівські ночі
Зачарували наші очі.

Навчались ми, забула суть.
Чому не-будь і як не-будь.
І наш куратор Мирослава
Нам, як могла, допомагала.

Студентська дружба найміцніша,
З роками, мов вино, іще цінніша.
Всім тим, хто зміг сьогодні бути тут
Подяка щира, шана і салют!

Ми не повернемо той час
І зустрічі порідшають у нас.
Та в пам’яті залишиться забава
20 липня. 25 опісля у Полтаві.

З повагою, ПРИМАК ЛЮБОВ СЕМЕНІВНА,
головний економіст Управління фінансами Ялтинської міської ради

КРУЧКО (БОГДАНОВА) АННА
співвласник однієї із туристичних агенцій мережі «Поїхали з нами»
рік випуску 2006

Будучи студенткою спеціальності «Облік і аудит» Анна проявляла себе як серйозна, амбіційна та творча особистість. Саме ці особисті якості та професійні знання отримані в Університеті допомогли Анні працювати на різних посадах у фінансових установах. Анна почала свій професійний шлях із посади менеджера по роботі із клієнтами малого та середнього бізнесу в «Raiffeisen Bank Aval», далі працювала начальником відділу з обслуговування фізичних осіб у банку «Credit Agricole» Проте, романтична натура Анни, що проявлялася у написаних нею, ще за студентських років, віршах, прагнула до пригод та нових горизонтів. Зараз, Анна успішно працює у сфері туристичного бізнесу, про що свідчать відгуки багатьох вдячних клієнтів (www.poehalisnami.ua/office/kremenchug/180), та увага засобів масової інформації, героїнею публікацій яких вона неодноразово ставала.

СЕНЧЕНКО ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
заступник директора з економічних питань ТОВ «Полтавагропроект»
рік випуску 2001

«Мій професійний шлях до успіху розпочався з посади учениці бухгалтера Райкоопзаготпрому в смт. Решетилівка ще на першому курсі Полтавського кооперативного інституту, пізніше, під час навчання в магістратурі – на посаді бухгалтера з обліку сировини й матеріалів ВАТ з іноземними інвестиціями «Демітекс». В подальшому поглибленню та систематизації отриманих знань і практичних навичок сприяла робота на посаді викладача кафедри обліку та аудиту Інституту економіки та права, а також асистента кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Полтавського університету споживчої кооперації України.

Якнайповніше як фахівець я змогла себе реалізувати в ТОВ «Завод Укрбудмаш» на посаді головного економіста, а тому впевнена, що освіта за фахом «Облік і аудит» є універсальною для всіх професій економічного спрямування. Важливим для кар’єрного зростання був досвід, набутий в ПАТ «Полтавський термомеханічний завод» на посаді начальника відділу організації праці та заробітної плати.

Впевнена, що немає нічого дієвішого для досягнення успіху, ніж організованість, цілеспрямованість та щоденна робота над собою з метою самовдосконалення. Тому великий успіх – це поєднання маленьких щоденних перемог та вміння достойно сприймати маленькі поразки».

ІВАНЮК СЕРГІЙ ЮРІЙОВИЧ
менеджер фінансової служби групи компаній «Агро-регіон»
рік випуску 2012

Маючи всього лише 4 роки досвіду роботи, Сергій Юрійович є менеджером фінансової служби в досить великій групі компаній «Агро-регіон», яка має 100%-й іноземний капітал і налічує 12 компаній. Зараз Сергій Юрійович є студентом Лондонської школи Управління (Chartered Institute of Management Accountant).

Він зазначає: «Без сумніву, успіхи неможливі без хорошої освіти. Саме таку я отримав в ПУЕТ, здобувши ступінь магістра зі спеціальності «Облік і аудит», що і дозволило мені знайти своє місце в постійно змінюваних умовах життя в рамках постійної загрози війни. Безперечно, дійсні і майбутні звершення я пов’язую, у великій мірі, з ПУЕТ і з кваліфікованими наставниками, котрими завжди відзначався університет».

ЗАДЬОР ЛЮДМИЛА ОЛЕКСАНДРІВНА
головний бухгалтер ТОВ «ЕЛЕКТРО-ПРИЛАД»
рік випуску 1999

Людмила Олександрівна вважає, що університет дає можливість потрапити в певне професійне оточення, що дозволяє набувати і структурувати отримані знання.

Людмила Олександрівна і зараз є постійним учасником усіх науково-практичних заходів кафедри, вона вимогливий експерт з якості підготовки випускників, професійний консультант з нововведень у бухгалтерському обліку.

Свій трудовий шлях розпочала ще під час навчання в ПУЕТ з посади головного бухгалтера ДП «Хіммашенерго» в складі ТОВ «Полтавхіммаш».

АХМЕДОВ АЙДИН АЛІССАБ ОГЛИ
директор Підприємства «Козацька застава»,
завідувач Колгоспним ринком у м. Кропивницький
рік випуску 1987

Талант і праця Айдина Ахмедова здобули належне визнання. Зокрема, за вагомий особистий внесок у розвиток і зміцнення споживчої кооперації України, його нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

На питання, як навчання в інституті вплинуло на його подальше життя, Айдин Аліссаб огли без вагання відповідає: «Я познайомився з безліччю людей, які дотепер є моїми справжніми друзями».

Секретом свого життєвого успіху Айдин Аліссаб огли називає терпіння й наполегливу працю. Молодому поколінню він бажає не боятися виявляти ініціативу й завжди допомагати людям [Випускники ПУЕТ : Істрії успіху : історико-публіцистичний нарис / О.О. Нестуля, С. І. Нестуля, О.В. Делія та ін.].- Полтава : ПУЕТ, 2016.- 271 с.].

ЛЕЛЮК ЮЛІЯ ВІКТОРІВНА
регіональний менеджер з управління групою відділень АТ «Райффайзен Банк Аваль»
рік випуску 2009

З літа 2008 р. почала працювати у Райффайзен Банку Аваль, останній курс навчання в ПУЕТ завершувала за індивідуальним графіком. Кар'єра в банку почалася із посади менеджера, потім вміння читати баланс, аналізувати фінансову звітність та системно мислити, дозволили перейти на посаду головного економіста з обслуговування юридичних осіб.

У банківській сфері цінуються спеціалісти, які знають як працювати з фінансовими документами, вміють фахово спілкуються з головними бухгалтерами підприємств, розуміють економічну сутність господарських операцій та прораховують наперед їх наслідки. Саме такі знання та навички, отримані в університеті, дозволили Юлії стати начальником відділення, а згодом перейти в апарат управління.

Зараз вона працює регіональним менеджером з управління групою відділень, у її підпорядкуванні знаходиться вісім відділень банку у різних районних центрах Полтавської області та у місті Полтаві.


ПЕРХУН ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ
перший заступник голови правління Кіровоградської обласної спілки споживчих товариств
рік випуску 1988

Після закінчення інституту Володимир влився в численну родину кооператорів. Його трудовий шлях у системі споживчої кооперації почався в 1988 році на посаді старшого ревізора, заступника начальника КРУ, а пізніше - заступника голови правління з фінансових питань, на якій працює до цього часу За самовіддану працю нагороджений Почесними грамотами Кабінету Міністрів України; Кіровоградської обласної державної адміністрації й обласної ради; Кіровоградської міської ради та виконавчого комітету. Запорука успіху В. Г. Перхуна - у будь-якій ситуації залишатися людиною в повному розумінні цього слова, ставитися до людей так, як би ви хотіли, щоб ставилися до вас.

Майбутнім поколінням Володимир Григорович бажає активно й наполегливо здобувати знання, бо знання - це сила, ефективний інструмент для реалізації особистості [Випускники ПУЕТ : Істрії успіху : історико-публіцистичний нарис / О.О. Нестуля, С. І. Нестуля, О.В. Делія та ін].- Полтава : ПУЕТ,2016.- 271 с.]

Володимир Григорович протягом багатьох років допомагає університету реалізовувати зв'язок «наука – освіта - практика», об’єднує навколо себе випускників та організовує їх зустрічі з викладачами кафедри.

„Радий зустрічі з викладачами і однокурсниками. Знову повернувся в молоді наші роки, кращі часи нашого життя. Дуже вдячний університету, що дав можливість познайомитись з такими цікавими і дорогими моєму серцю людьми. Всім зичу щастя, удачі. Університету великої перспективи. З повагою, Перхун Володимир Григорович, перший заступник голови правління Кіровоградської обласної спілки споживчих товариств”.

Зустріч випускників ПУЕТ через 20 років знову об’єднала професіоналів з різних країн у стінах альма - матер

МИКАИЛОВ ЭХТИРАМ ЭХРАМ ОГЛИ
в. о. начальника отдела планирования (Аazersun holding, Кюрдемирский молочный завод)
рік випуску 2016

Любовь к цифрам и понимание взаимосвязи операций и финансовых результатов ему привили еще во время обучения в бакинском государственном экономико-гуманитарном колледже. Молодой человек с большим желанием в 2004 году приступил к выполнению обязанностей помощника начальника цеха Бакинского металлоупаковочного завода. Владение навыками складского учета приобрел, работая в 2005-2008 годах на складе этого завода. Личные качества позволили ему выполнять в период с 2008 по 2011 гг. более ответственные задачи уже в должности начальника склада. В 2011-2013 гг. создание статической информации было заменено прогнозированием, что для Эхтирами было безусловно более мужским и интересным делом. С удовольствием он работал в должности эксперта по планированию известного в Азербайджане и за рубежом холдинга (2013-2015 гг., Аzersun holding). Профессионализм и лидерские качества, умение работать в сложной автоматизированной системе управления приносили ему удовольствие от экономической работы руководителем группы консервирования продуктов в должности главного экономиста. С 2015 г. и до нынешнего времени Эхтирам выполняет обязанности начальника отдела планирования (Аazersun holding, Кюрдемирский молочный завод), успешно сочетая работу и обучение в высшей школе. В 2018 г. Эхтирам планирует завершить свое обучение в ПУЭТ, став магистром по специальности «Учет и налогообложение». Он точно знает, что это – залог его успешной профессиональной карьеры, Украина и Азербайджан- стратегические бизнес-партнеры, а бухгалтерский учет – язык бизнеса.

ДЕЛІЯ ЛЮДМИЛА ВІКТОРІВНА
головний бухгалтер «ДП Новосанжарське лісове господарство»
рік випуску 1998

Робота у науковому студентському гуртку кафедри та виконання дослідження під час підготовки дипломної роботи сформували навичку братися з легкістю за виконання складних професійних завдань за фахом. Людмила закохана у свою малу Батьківщину – курортне с.м.т. Нові- Санжари та професію, любов до якої виплекана мамою Любою та батьком Віктором, які все своє професійне життя присвятили розвитку споживчої кооперації району. Перші три роки Людмила Вікторівна працювала на посаді бухгалтера підприємства громадського харчування Новосанжарської райспоживспілки, а потім лише на посадах головного бухгалтера: з 2002 р. по 2006 р. у ТОВ «Торгекспрес», з 2006 по теперішній час у ДП Новосанжарське лісове господарство. У 2015 р. серед лідерів у бухгалтерській професії була нагороджена подякую Державного агентства лісових ресурсів України.

«Кожну цифру я відчуваю через призму витрат та вигід. Розумію важливість якісної облікової інформації для прийняття рішень. У складних ситуаціях для вироблення правильного судження часто дискутую зі своїми одногрупниками та викладачами, – говорить Людмила, – молоді бажаю балансу в усьому. Не забувайте робити постійні інвестиції у свій розвиток, залишайтеся цілеспрямованими, вмійте захоплюватися, тримайтеся завжди у формі! Облік – це гармонія і я це люблю!».

ПОНОМАРЕНКО (КЛИМЕНКО) ІННА ОЛЕГІВНА
бухгалтером на ТОВ «Завод Кобзаренка»
рік випуску 2015

Випускниця кафедри бухгалтерського обліку і аудиту. По закінченню університету після 2-місячного відпочинку влаштувалася працювати бухгалтером на ТОВ «Завод Кобзаренка» (Сумська обл., смт. Липова Долина), який є відомим своєю продукцією не лише в Україні, а й в Європі та деяких країнах Азії.

«Працюю нещодавно, але здається, що знаю своїх колег все життя (хоча всіх їх бачила вперше, коли працевлаштовувалася, – говорить Інна Олегівна, – це дуже хороші, компетентні фахівці, які знають свою справу. Взагалі в бухгалтерії кожен день проходить як нове життя, насичене різними емоціями. Працюючи тут, на заводі, отримую від цього велике задоволення. Кожного дня прокидаєшся і, хороший настрій чи не зовсім, а на роботу хочеться йти завжди, перш за все щоби отримати новий досвід, зарядитися великим зарядом супе-мега-позитивних емоцій та прожити ще один день свого життя...та що там один день, ще одне життя!!!! Можливо, зараз ще в мене ейфорія, але я думаю, що бухгалтерський облік – це моє... і так буде завжди. Дякую викладам кафедри, що привили мені любов до цієї професії!».

МОКІЙ ОКСАНА ВАСИЛІВНА
бухгалтер ТОВ «ПОЛТАВАСПЕЦМОНТАЖ»
рік випуску 2012

Відразу після закінчення університету у 2012 році, Оксана Василівна почала працювати бухгалтером на ТОВ «ПОЛТАВАСПЕЦМОНТАЖ», виконуючи обов’язки з ведення обліку розрахунків з постачальниками, підрядниками; обліку розрахунків з підзвітними особами, матеріалів та необоротних активів.

Спілкуючись зі студентами Оксана Василівна зазначає, що вона «…вдячна викладачам кафедри  за те, що вони не просто «вкладали» знання в голову, а вчили аналізувати, міркувати, робити висновки, адже, щоб стати професіоналом в будь-якій області, одних знань недостатньо. Навчити застосувати знання в житті – мета, якої домагалися мої викладачі».

СІЛІХІН БОРИС ВІКТОРОВИЧ
менеджер по роботі з клієнтами ТЗВ «Дукат Ойл» (м. Луцьк)
стипендіат програми «Завтра UA» Фонду Віктора Пінчука
рік випуску 2012

«В університеті «я був не глядачем, а учасником, – говорить Борис Вікторович, – різні змагання, конкурси, концерти, виставки – було зроблено все для того, щоб кожен студент міг спробувати себе в чомусь новому, розкрити свій потенціал, знайти талант, про який він навіть і не підозрював. Наприклад, керівника, менеджера».

На сьогодні Борис Вікторович працює менеджером по роботі з клієнтами ТЗВ «Дукат Ойл», до функціональних обов’язків якого належать, консультація та обслуговування клієнтів, робота з постачальниками, обслуговування АКПП (автоматичних коробок передач), обслуговування VIP-клієнтів, робота з конкурентами, ціноутворення, навчання персоналу.

ФІРСОВА НІДІЯ ВАСИЛІВНА 
кандидат економічних наук, доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту ПУЕТ
рік випуску 1981

В 1981 році закінчила Полтавський кооперативний інститут за спеціальністю «Бухгалтерський облік». Після інституту була розподілена на посаду заступника головного бухгалтера Октябрського робкоопу Карлівської райспоживспілки Полтавської області і, в серпні 1981 року, переведена на посаду головного бухгалтера Новосанжарської райспоживспілки Полтавської облспоживспілки. В червні 1997 року була призначена на посаду головного бухгалтера Полтавської облспоживспілки, а з січня 2004 року на з’їзді споживчої кооперації Полтавської області була обрана заступником голови правління Полтавської облспоживспілки з фінансів. Була консультантом з податків і зборів Спілки споживчих товариств «Споживспілка Полтавської області». У 2008 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Облік і контроль витрат торговельних підприємств споживчої кооперації».

ВІНІЧЕНКО КАТЕРИНА ПЕТРІВНА
директор Харківського кооперативного торгово-економічного технікуму
Відмінник освіти України
рік випуску 1974

У 1974 році закінчила Полтавський кооперативний інститут за спеціальністю «Бухгалтерський облік». Свою трудову діяльність розпочала в Харківському кооперативному торгово-економічному технікумі на посаді викладача. З 1979 по 2003 рік працювала заступником директора з навчально-виробничої роботи. У 2003 році призначена на посаду директора коледжу, де працює до теперішнього часу.

Катерина Петрівна сприяє підготовці бухгалтерів Харківського регіону, щоденною працею надихає молодь на опанування фаху «Облік і аудит».

ТКАЧЕНКО АЛЛА МИХАЙЛІВНА
доктор економічних наук, професор
Академік Академії економічних наук України
рік випуску 1974

Зав. кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Запорізького національного технічного університету, член наукової ради МОН України; автор та співавтор понад 400 наукових праць.

МАЛІНОВСЬКА (ЄРМАЧЕНКО) НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
головний бухгалтер ТОВ «МАВС»
рік випуску 1998

З 17.08.1998р. працювала на Ремонтно-механічному заводі Черкаської облспоживспілки (РМЗ ОСС) заступником головного бухгалтера.01.10.1998р. назначена головним бухгалтером РМЗ ОСС.

27.07.2000р. звільнилася за власним бажанням. З 28.07.2000р. по 31.03.2001р. працювала головним бухгалтером ПП «Ісінга» - деревообробне підприємство. З 01.04.2001р. і по теперішній час працюю головним бухгалтером ТОВ «МАВС». Підприємство займається монтажем водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування, а також  надання в оренду й експлуатацію власного нерухомого майна. Також за сумісництвом працюю головним бухгалтером в ТОВ «Піца Сервіс 2012» та в декількох підприємцях – веду облік в  громадському харчуванні. А також в ТОВ «Авіцена» та ТОВ «Ваша аптека» веду податковий облік мережі аптек.

«Хочу висловити слова вдячності всім викладачам Полтавського університету економіки і торгівлі, особливо, кафедрі "Бухгалтерського обліку і аудиту", які є професіоналами своєї справи, чуйними наставниками і, що найголовніше, добрими людьми. Я з гордістю і впевненістю можу порадити кожному хто шукає своє "місце" для здобуття вищої освіти цей навчальний заклад, де дійсно можна здобути хороші знання».

БУГАЄНКО (ШВОРА) НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА
головний бухгалтер ТОВ ТТВК  «TUI» (Travel Union  International)
рік випуску 1999

«Здобуті знання за період навчання – є гарною основою, але ніколи не слід зупинятися на досягнутому»

Наталія Бугаєнко (Швора)

Наталія Михайлівна – випускниця Полтавського кооперативного інституту 1999 року за спеціальністю «Облік і аудит».

Сьогодні обіймає ключову посаду у ТОВ ТТВК «TUI» – одному з найбільших багатопрофільних туроператорів України. Компанія є частиною найбільшого міжнародного туристичного холдингу TUI Group, з більш ніж 40-літнім досвідом роботи у сфері туризму і відпочинку. Компанія працює в 180 країнах світу; керує авіакомпанією, яка працює по всій Європі. Має власні франчайзингові мереж. ТОВ ТТВК «TUI» заснована в 2009 році на базі української компанії «Вояж Київ» і мережі туристичних агентств «Галопом по Європах». У 2013 році до складу компанії ТОВ ТТВК «TUI» увійшов один з найсильніших туроператорів України – Turtess Travel, що забезпечило ТОВ ТТВК «TUI» лідерські позиції на українському ринку в якості найбільшого багатопрофільного туроператора.

ТОВ ТТВК «TUI» обслуговує в рік понад 100 тисяч туристів і включає понад 200 турагентств (власних і уповноважених). Компанія пропонує пляжний, екскурсійний і гірськолижний відпочинок на масових туристичних напрямках, включаючи Туреччину, Єгипет, Іспанію, Болгарію, Чехію, Італію, Хорватію, Чорногорію, Грецію та інші країни.

ТОВ ТТВК «TUI» фокусується на наданні клієнтам унікальних диференційованих продуктів, яких немає у інших туроператорів. У їх числі - ексклюзивні готелі, які раніше були доступні тільки західноєвропейським туристам, концепції відпочинку, такі як клуб Magic Life, Suneo клуб, Sensimar, Splash World, сімейні клуби TUI Тукан, що працюють на багатьох курортах Європи і Туреччини.

БОСЕНКО ЛАРИСА ВАСИЛІВНА
Начальник відділу по боротьбі з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Головного Управління Державної Фіскальної Служби у Полтавській області
кандидат історичних наук, доктор філософії
рік випуску 2000

Трудову діяльність розпочала з 1998 року на ТОВ Колос (м. Полтава). З 2000 року і по теперішній час працюю в податкових органах на посадах. Працювала на посадах: головного держаного податкового ревізора-інспектора; заступника начальника податкової міліції - начальника відділу дослідчих перевірок Кіровоградської ОДПІ; заступника начальника Кіровоградської ОДПІ; начальника відділу по боротьбі з відмиванням доходів одержаних злочинним шляхом ДПС у Кіровоградській області; начальника управління по боротьбі з відмиванням доходів одержаних злочинним шляхом Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області  (з 2013 р. і по теперішній час).

У травні 2015 року здобула науковий ступінь кандидата історичних наук, доктора філософії за темою дисертації “Українські землі в податковій політиці Росії ХVIII – початок ХХ ст.”

За досягнуті успіхи у професійній праці та громадському житті нагороджена почесними грамотами Державної податкової адміністрації у Кіровоградській області та Головного управління Міністерства доходів і зборів у Полтавській області.